İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kitap Önerileri

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar,

Bu konu başlığı altında herkes okumuş ve beğenmiş olduğu kitapları yazarsa güzel bir kütüphane oluşturma fırsatı yakalayabiliriz.

Konuyu sabitliyorum, kültürlü İYİNET :ıslık:

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben başlıyorum...

Kavim - Ahmet Ümit
Mükemmel bir polisiye, hayatımda okuduğum en mükemmel kitap. Dini ve siyasi konulara çok girse de okunası bir kitap.

SQL Server 2008 ve Veritabanı Programlama - Yaşar Gözüdeli
Çok ayrıntıya girmese de veritabanı hakkında okumuş olduğum en iyi kitap.

Mükemmel bir polisiye, hayatımda okuduğum en mükemmel kitap. Dini ve siyasi konulara çok girse de okunası bir kitap.

C How To Program (C ve C++) - Deitel & Deitel
Programlamaya yeni başlayanlar için ideal, kullanmayacak olsanız bile C mantığını anlamanız için süper kitap.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Reklamcı - Jack Dillon
O anı yaşayacağınızı düşündüğüm bir kitap. Okurken zevk aldım. Reklamcılık ve terimleri ile ilgilenenler için öğretici ve sürükleyici bir kitap.

Dönüşüm - Franz Kafka
Kitabı okurken eğer 'Eee, adam böceğe dönüşmüş noldu yani' diye düşünürseniz hiçbir şekilde zevk alamaz durumu anlayamaz ve kitabın tadınada varamazsınız. Böceğe dönüşmüş olması sembolik aslında. Bir anda farklı bir kişiye bürünmenin o şekilde var olmanın zorluklarını, yaşadığı sıkıntıları anlatan okumanız gereken bir kitap.

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
@ByLacoste, abi adam gerçekten dönüşüyor değil mi ?

Kesin okurum çok güzel gözüküyor. para biraz daha biriksin 3-4 tane kitap alıcam :)

bu arada ben de bir konu açmıştım .

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@Perseus, bayağı oldu okuyalı. bir sabah uyandığında dönüşmüş, ailesi tarafından farklı karşılanıyor ve çevresi. Öyle birşeyler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Türk'leri anlama klavuzu
Zeki Kayahan Çoşkun

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Victor Hugo - Sefiller
John Grisham - Zengin ve yoksul

İki kitabıda şiddetle öneriyorum. Okudukça bırakasınız gelmeyecek.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Ahmet Şerif İzgören'in bütün kitaplarını şiddetle öneriyorum . Kişisel gelişimle ilgili her biri ayrı bir zevkli şu ana kadar 4 kitabını okudum adam hakkında , yazıyor ya dedim . :D

cadde_green

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben kitap önermekten çok farklı bir şeye değinicem.
yabancı kitapları orjinal dilinde okumanızı tavsiye ediyorum kesinlikle !
çoğu yabancı kitabı çeviri şeklinde okumuş biri olarak, 2 yıl önce infolang dil okuluna kursa yazıldım ingilizce için.
bitirdikten sonra da gayet iyi bir ingilizceye sahip oldum.
sonrasında ise daha önce çeviri olarak okuduğum bazı kitapları alarak bir de orjinal dillerinde okumayı denedim.
emin olun okuduktan sonra farkı anladım.
çeviri kitaplar asla kitabın gerçek duygusunu yaşatamıyor !

gulerfer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Görünce buradan da önereyim dedim.

Serhan Vural - Anatolya Efsaneleri (Gümüş Roya ve Yazgı Tacı)

İnternette çok popüler olan bu kitap şu an En Yerli Fantastik Kurgu diye tanınıyor.

Kitaptaki dünya bizim evrenimize çok yakın bir dünya. Karakter isimleri, yer isimleri, unvanları Türk ve Türklükle bağlantılı şeyler. Fantastik Edebiyat'ta ilk defa doğunun izleri görülmekte. Orta Asya Türk- Gök Tengri inancı anlatılan öykünün ana teması dinde zorlama. Çok güzel bir dille yazılmış, büyülü bir macera içeriyor. Bir dini zorla kabul ettirmeye çalışanlara karşı savaşanların fantastik serüveni. Daha detaylı bilgi için internette araştırma yapabilirsiniz. Birçok editörden çok iyi eleştiriler aldı.

creahmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar çeviri kitaplarına hiç takılmayın gidin infolang dil okuluna orda 2-3 kur alın kitapları orjinal dilinde okuyun bukadar basit.Ayrıca bu ay ramazana özel %50 indirimi var.

Rise

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olasılıksız Her ne kadar karmaşık gibi olsa da yine de okunulabilir bir kitap

schindler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evlilik_ve_aile_hayati.jpg

Evlilik ve Aile Hayatı
Azize Nilgün CANEL | T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Sevgi ve aşk iki insanı bir araya getirip bir arada tutan özel duygulardır. Ancak bu duyguları sadece hissetmek yetmez, göstermek ve korumak gerekir. İlişkinin başlangıcında, örneğin nişanlılık ve yeni evlilik evrelerinde daha yoğun olarak yaşanan ve gösterilen sevgi, hayatın rutin koşuşturmacası içerisinde sıradanlaşırsa çiftler birbirlerine sevgilerini yeterince sergilememeye, bu konuda yeterli ihtimamı göstermemeye başlarlar. Sevgi, insanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygudur. Eşe duyulan sevgi kişinin eşine karşı içinden geçirdiği duygu ve düşüncelerinden etkilenir.

kitapokuru

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkler de Uçabilir!, Mehmet Ali Anafarta'nın kaleme aldığı müthiş kitap. Yeni çıktı sayılır bende bugün bitirdim ve paylaşmak istedim. Kesinlikle tavsiye ederim. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5